De conifeer…

 

Het uitzicht vanuit mijn woonkamer is heel leuk en levendig. Ik woon op de hoek van de straat en kijk op een ruim opgezette T-splitsing.

Er gebeurt altijd wel wat.. auto’s, fietsers, voetgangers dus alle soorten weggebruikers komen voorbij.

Vanuit onze straat heb je uiteraard voorrang, zolang er geen verkeer van rechts komt uiteraard, maar lang niet iedereen geeft die voorrang ook. Linksaf slaan is dus niet altijd veilig. Soms moet je het gewoon afdwingen en dat zorgt regelmatig voor gevaarlijke situaties. We zien hier echt wel eens bijna-ongelukken gebeuren.

Daarbij stond er op de andere hoek in het gemeente-groen een gigantische conifeer die het zicht vanaf beide kanten belemmerde.

 

Vorig jaar augustus heb ik een mail daarover aan de gemeente gestuurd. Foto erbij gedaan en een paar dagen later kreeg ik antwoord. De betrokken ambtenaar was de situatie ter plekke gaan bekijken (was vast technisch weer zoals ze dat zeggen) en zou nagaan of deze boom wel in het gemeente-groen-plan thuishoorde. Zoniet, dan zou hij adviseren deze te verplaatsen en anders te kappen. De gevaarlijke situatie zag hij niet, dat kan ook niet natuurlijk als je 5 minuten staat te kijken naar het verkeer.

Een half jaar later stond de boom er nog steeds en nog steeds rijden de auto’s te hard (het is een 30 km weg) en nog steeds zien we dagelijks gevaarlijke situaties.

Dus nogmaals in de mail geklommen… Ik kreeg geen antwoord, maar een paar dagen later zei Jan: “Hé, moet je kijken, ze halen de conifeer weg”. En inderdaad, de hele boom werd gekapt en wat is dat een verschil.

 

De particulier die deze boom ooit geplant heeft zal het wel kaal vinden, maar mogelijk woont die persoon wel helemaal niet meer in die straat. Erg aardig was dat ik nog even werd ingelicht over dit gebeuren door een van de mannen van de gemeente.

Wij zijn blij! Heb meteen een bedankbriefje gestuurd aan de gemeente.. er wordt toch wel gehoor gegeven aan bepaalde situaties.

Wat een e-mailtje al kan doen hè…

 

44 gedachtes over “De conifeer…

  1. gewoonanneke 20/03/2018 / 23:55

    Goed gedaan hoor. Heb zelf nooit zo’n hoge pet op van de gemeente haha maar dat zijn persoonlijke ervaringen. Goed dat je ook een bedankje gestuurd hebt dat zal wel stimuleren om ook naar de burgers te luisteren.

    Geliked door 1 persoon

  2. minoesjka2 19/03/2018 / 19:25

    Wat goed van je zeg!! Aan de andere kant, wel jammer van zo’n mooie grote conifeer, maar daar hebben de mensen ongeluk krijgen door het slechte zicht niets aan 😉

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 20:05

      Ze konden hem kennelijk niet verplaatsen, hij moet ook echt al heel oud zijn… Ja, dit is veiliger!

      Like

  3. Jascha Donath 19/03/2018 / 08:12

    Hadden ze eindelijk de papieren gevonden dat hij daar niet thuis hoort! Inderdaad ook een beetje zielig maar coniferen kunnen echt wel te groot worden en ik vond het ook echt een gekke plek. En zijstraten die geen voorrang krijgen, daar zijn er meer van hier :-(.

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:11

      Blijkbaar… Het is nu veel overzichtelijker. Ja, helaas wel hè, zeker met die nieuwe situaties die er zijn gekomen.

      Like

  4. merel 18/03/2018 / 18:12

    inderdaad wat een mailtje al kan doen

    Geliked door 1 persoon

  5. beaunino 18/03/2018 / 16:09

    Goed gedaan! Wat een mooi plekje om te wonen trouwens.

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:14

      Haha vond ik ook! Ja, het is een heerlijk plekje. En achter vind ik de rust, zo lekker! Geen huizen te zien aan de achterkant. Alleen als ik met mijn gezicht naar mijn huis sta, dan zie ik de buurhuizen, maar daar heb ik geen last van en zij niet van mij..

      Geliked door 1 persoon

      • beaunino 19/03/2018 / 18:37

        Hier precies hetzelfde. Zo heerlijk vrij hé! (Ik geniet er nog maar even van;)

        Geliked door 1 persoon

  6. rietepietz 18/03/2018 / 15:57

    Mensen zijn nogal geneigd alleen te mopperen maar verder niets te doen en dán gebeurt er natuurlijk niets.. Zelfs al je wél iets doet gebeurt en niet altijd iets maar , zoals jij hebt bewezen, de aanhouder wint. Dat doort bomen is in het begin natuurlijk nog klein maar na verloop van tijd kán het een gevaar opleveren doordat je geen zicht hebt. Schouderklopje voor je aanpak.

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:16

      Dat klopt Riet, maar tegenwoordig is het heel makkelijk om vanuit je huis contact te leggen. In mijn bedankbriefje heb ik geschreven dat ik dacht dat het misschien niet meer in zijn handen (van die ambtenaar dan) lag, maar dat hij de betreffende afdeling kennelijk een zetje heeft gegeven. En zo is het gegaan!
      Haha, dat hoeft niet hoor, maar ik hoop wel dat er meer mensen zijn die hier blij mee zijn!

      Like

  7. Kakel 18/03/2018 / 15:54

    Dat heb je weer geweldig aangepakt!
    Veel mensen denken: “Oh, de gemeente doet niets met mijn klacht. Het heeft geen zin contact met ze op te nemen.”
    Daar zit ‘m nou juist de fout. Jij weet gelukkig beter. Het verkeer heeft nu veel beter overzicht. Met dank aan jou.
    Dikke vette kus ♥

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:17

      Als je niks doet weet je zeker dat het niks wordt hè…. Niet geschoten is altijd mis!
      Dikke kus terug XXX

      Like

  8. Zij 18/03/2018 / 15:18

    Die stond er inderdaad wel een beetje raar in de weg.
    Maar goed, dat ze er vanuit de gemeentediensten na je tweede e-mail toch gevolg aan gaven.
    Veel beter nu zo.

    Liefs xxx

    Geliked door 1 persoon

  9. Ferrara 18/03/2018 / 13:53

    Overzicht is aanzienlijk verbeterd. Nu nog de burgelijke ongehoorzaamheid van te hard rijden aan pakken … af en toe een boete doet wonderen. Ik zie het in onze straat waar regelmatig op de stoep wordt geparkeerd terwijl er in de nabije omgeving voldoende parkeerplek is. Men is gewoon te luie een paar meter extra te lopen. Bij tijd en wijle plakt de dienst handhaving een bonnetje (90 euro) onder de ruitenwissers. Is het enige wat helpt.

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:19

      Politie zie ik hier nooit in de straat… zelfs niet verdekt opgesteld.. Maar misschien staan ze er wel eens hoor. Misschien moet ik nog maar eens een mailtje sturen. Mij heeft het ook geholpen om beter op mijn snelheid te letten na een fikse bekeuring!

      Like

  10. די מריו 18/03/2018 / 13:33

    Door het tweede berichtje schrokken ze wakker. Is die boom nog niet weg, snel inplannen en weghalen dan. Maar hij is weg, nu nog zorgen dat de auto’s langzamer rijden.

    Love As Always
    Di Mario

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:20

      De ambtenaar heeft de betreffende afdeling in ieder geval de mail doorgestuurd… Ja.. ze rijden echt geen 30km. Maar ja, dat is niet alleen hier..

      Like

  11. greta 18/03/2018 / 12:56

    Hier dus geen Rijdende Rechter nodig. Hier in onze gemeente hebben wij een fantastische burgemeester, waar wij burgers gerust voor alles terecht kunnen.

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:22

      Dan woon je waarschijnlijk in een klein dorp. Hoewel onze burgemeester ook heel toegankelijk schijnt te zijn. Ooit een huisuitzetting proberen te voorkomen met allerlei argumenten o.a. door een mail te sturen aan de burgemeester en daar kreeg ik toen antwoord van. Of dat van hem persoonlijk was dat denk ik niet. Een burgemeester heeft meestal een assistente die dit soort dingen beantwoordt en behandelt.

      Like

  12. gewoonzoalsikben 18/03/2018 / 12:32

    Goed van je om actie te ondernemen en er is gelukkig iets aan gedaan .Wij wonen op een hofje waar geen auto’s rijden ,wel af en toe een fietser of brommer ,is zo heerlijk rustig !
    Liefs xxx

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:23

      Ben blij dat ik het gedaan heb en dat er gehoor aan gegeven is. Bij mij achter precies zo.. heerlijk rustig. Dus beide kanten super!

      Geliked door 1 persoon

  13. Corry dijkstra 18/03/2018 / 12:09

    gelukkig dat er naar je geluisterd is. Bijna ongelukken is niet leuk je schrikt er iedere keer van,
    Trees je hebt een heerlijk huis en de ligging is fantastisch.👍👍💋

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:25

      Goed hè.. ben er ook blij om. Nou, ik heb wel eens mensen zien vallen van de fiets hoor, omdat ze opeens moesten stoppen omdat er een auto aan kwam scheuren. En remmende automobilisten.. regelmatig.
      De ligging is idd fantastisch! Dat zeg ik ook steeds weer. 🙂
      Liefs XXX

      Like

  14. Hartelijke Hot Hulk 18/03/2018 / 09:59

    Ik moet altijd huilen bij het verlies van een boom. Maar als er daardoor mensenlevens in het geding komen, dient er te worden ingegrepen. Goeie daad!

    Geliked door 1 persoon

  15. Melody 18/03/2018 / 08:53

    Nou he he werd tijd he..mooi dat men geluisterd heeft…

    dat is helaas in onze gemeente niet zo..

    xxx

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:26

      Denk dat ik sowieso wel volgehouden had met af en toe een mailtje sturen. Als ik ergens aan begin, moet ik het ook afmaken. Maar ik ben blij dat ze zich hier bij de gemeente wel degelijk iets aantrekken van de burgers..
      XXX

      Like

  16. Marja 18/03/2018 / 08:34

    Prima actie van jou. Een pluim voor de gemeente.

    Geliked door 1 persoon

  17. Matroos Beek 18/03/2018 / 07:56

    Een meedenkende gemeente! Ik wou dat we die hier ook hadden… hier is de communicatie héél slecht.

    Geliked door 1 persoon

  18. perdebytjie 18/03/2018 / 07:20

    Wat ’n pragtige straat en uitsig, Trees! Dis net hartseer dat die boom moes uit. Ek voel altyd sleg oor soiets.

    Geliked door 1 persoon

    • Regenboogvlinder 19/03/2018 / 09:28

      Dat vind ik zelf ook Dina…
      Voor de boom was het jammer maar voor de veiligheid niet. Blijkbaar kon hij niet verplaatst worden, daar was ook nog even sprake van…

      Geliked door 1 persoon

Reacties zijn gesloten.